چه تیم‌هایی از قهرمانی چلسی خوشحال شدند؟

چه تیم‌هایی از قهرمانی چلسی خوشحال شدند؟

مارسی، باشاک شهیر و لاسک لینز از قهرمانی چلسی در لیگ اروپا که با شکست آرسنال به دست آمد سود بردند.

به نقل از دکتر تیز از گزارش ایسنا و به نقل از آس، قهرمان لیگ اروپا در باکو یک جایزه ویژه داشت. این تیم می‌توانست به صورت مستقیم به لیگ قهرمانان اروپا صعود کند. پیروزی برای آرسنال در دیدار دیشب (چهارشنبه) برابر چلسی از این لحاظ اهمیت داشت اما شاگردان اونای امری از این فرصت استفاده نکردند و چلسی جام قهرمانی را بالای سر برد. برای آبی‌های لندن تنها جام اهمیت داشت چون این تیم پیش از این سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورده بود. چلسی در لیگ برتر انگلیس در جایگاه سوم قرار گرفت.

از طرفی آرسنال لیگ برتر را با قرار گرفتن در رتبه پنجم به پایان رساند و تنها قهرمانی باکو فرصت حضور در لیگ قهرمانان را به این تیم می داد. یوفا به تیم نایب قهرمان سهمیه لیگ قهرمانان نمی‌دهد. به همین خاطر آرسنال فصل بعد باید در لیگ اروپا بازی کند.

اکنون این سهمیه به چه تیمی می‌رسد؟ لئون از قهرمانی چلسی بیشترین سود را کرد. این تیم که لیگ فرانسه را با رتبه سوم به پایان رساند قرار بود در پلی اف برای صعود به مرحله گروهی لیگ قهرمانان رقابت کند اما با پیروزی چلسی در فینال به صورت مستقیم به مرحله نهایی راه پیدا خواهد کرد. تیم‌های باشاک شهیر (تیم دوم لیگ ترکیه) و لاسک لینز (تیم دوم لیگ اتریش) از این اتفاق بهره می‌برند. آنها به جای اینکه در دور دوم پلی اف رقابت کنند در دور سوم برای کسب سهمیه تلاش خواهند کرد.

قهرمانی دیشب چلسی یک جایگاه دیگر به این تیم داد. آبی‌های لندن قرار بود در سید دو قرعه کشی لیگ قهرمانان حضور داشته باشند اما با این پیروزی در سید یک قرار خواهند گرفت.

? منبع : سرویس ورزشی ایسنا
? لینک منبع
? کد خبر : 98030903881
? خبرنگار : 71549
? تاریخ : ۹ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۲
منتشر شده توسط بخش ورزشی دکتر تیز


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + 8 =