ربات سالتو دوست صمیمی شما در خانه و بیرون از منزل +فیلم

به نقل از دکتر تیز از گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، شاید هر زمان که به یاد ربات‌ها می‌افتید اولین تصاویر ممکن در ذهن شما ربات‌های شبیه انسان و یا بازوهای مکانیکی فعال در کارخانه‌های صنعتی باشد ولی هیچ اجباری برای شباهت ربات‌ها به دستگاه‌های گفته شده وجو ندارد. ربات سالتو-Salto نمونه‌ای جالب از ربات‌های هوشمند و پر تحرک بدون هیچ گونه شباهتی به انسان‌ها است.


بیشتر بخوانید: ربات ارزان قیمت Doggo، جهشی در دنیای فناوری +فیلم


ربات Salto همانند بچه‌ای پرانرژی و بازیگوش دائما در حال پرش است و با جهش‌های تقربیا بلندی حرکت می‌کند و از نقطه‌ای به نقطه دیگر می‌رود. طراحی جالب و نوع حرکت بامزه این ربات می‌تواند آن را به دوستی صمیمی برای صاحب خود تبدیل کند. salto با توانایی‌های خاص خود قادر است در یک لحظه بیش از ۱۰ بار به هوا پرش کند.

پروژه ساخت Salto اولین بار در سال ۲۰۱۶ میلادی آغاز شد، ولی پایان این پروژه به علت انتظار بسیار زیاد مدیران پروژه و به وجو آمدن برخی مشکلات تا سال ۲۰۱۹ به درازا کشیده شد. نسخه‌های قبلی Salto تنها محدود به آزمایشگاه بودند و تا کنون در محسطی عمومی مورد آزمایش قرار نگرفته بودند، ولی حالا با مجهز شدن این ربات به سنسور‌های هوشمند، salto به خوبی محیط اطراف را شناسایی و مورد تحلیل قرار می‌دهند تا در ضمن حرکت با مشکلی مواجه می‌شوند.

با وجود تکامل بسیار زیاد این ربات هنوز یک کاربر باید Salto را کنترل کند تا در هنگام پریدن ناگهان با مانعی برخورد نکرده و دچار آسیب دیدگی نشود. این ربات با وجود وزن کم و اندازه بسیار کوچک خود قادر به انجام کارایی قابل توجه و فراتر از حد تصور است. نام Salto در واقع از کلمه saltatarial گرفته شده است. این کلمه از سوی زیست شناسان برای توصیف جهندگان مانند خرگوش، ملخ و … به کار می‌رود.

در ادامه فیلمی از این ربات را مشاهده می‌کنید:

ربات سالتو، همراهی دوست داشتنی در خانه

? منبع : سرویس فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان
? لینک منبع
? کد خبر : ۶۹۴۵۵۲۵
منتشر شده توسط بخش فضای مجازی دکتر تیز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 13 =