انجام عمل قلب باز روی موتورسوار در خیابان! +تصاویر

 به نقل از دکتر تیز از گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، یک پزشک با انجام عمل قلب باز در خیابان جان موتورسواری را که در معرض مرگ قرار داشت، نجات داد. این پزشک با انجام عمل باز قلب در حاشیه یک خیابان شلوغ توانست ناجی جان این موتورسوار شود. “جان اوبرین” پس از یک تصادف شدید رانندگی دچار ایست قلبی شده بود. جان پس از انجام آنی عمل با اورژنس هوایی به بیمارستان منتقل شد.

این حادثه در دهکده دلامر واقع در شهرستان چشر انگلیس رخ داده بود. پس از این حادثه اورژانس پزشکی با آمبولانس هوایی به همراه دو پزشک و همچنین پلیس در محل حاضر شدند. دکتر فورست نیز دقایقی بعد در محل حادثه حاضر شد. در حالی که جان پس از حادثه تصادف بیهوش بود، حین انتقال به هلی‌کوپتر اورژانس دچار حمله قلبی شد. پزشکان متوجه شدند تنها راه نجات “جان” انجام عمل در وسط جاده است. بلافاصله قفسه سینه جان شکافته و عمل قلب باز توسط دکتر “مارک فورست” انجام شد. با انجام این عمل قلب جان شروع به کار کرد و خونریزی او تحت کنترل قرار گرفت. او بلافاصله با هلی‌کوپتر برای انجام عمل‌های جراحی دیگر به بیمارستان منتقل شد.

دکتر فورست که مدیر کلینیک در بیمارستان وارینگتون، مشاور بیهوشی و مراقبت‌های پیش از بارداری است، در این باره گفت: “زمانی که من به صحنه تصادف رسیدم تیم پزشکی در حال احیای جان بودند که دچار ایست قلبی شده بود. با وجود تلاش فراوان تیم پزشکی، پلیس و ماموران آتش‌نشانی جان در معرض خطر مرگ قرار داشت. ما به این نتیجه رسیدیم که تنها راه نجات جان انجام عمل جراحی داخلی است تا قلب او دوباره شروع به کار کند. شانس موفقیت ما بسیار کم بود، با این حال ما همه تلاش خود را به کار بستیم.”


گفتنی است؛ جان که اکنون پس از آن حادثه تصادف بهبودی خود را بدست آورده است در این باره گفت: “نمی‌دانم چطور باید از دکتر فورست، تیم پزشکی و همه کسانی که در آن لحظه به من کمک کردند قدردانی کنم. من آنقدر خوشبخت هستم که توانستم در مراسم عروسی دخترم به همراه او قدم بزنم. (عروسی دخترم را ببینم).”

اقدام به موقع پزشک جراح جان بیمار را نجات داد

? منبع : سرویس فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان
? لینک منبع
? کد خبر : ۶۹۴۶۶۴۵
منتشر شده توسط بخش فضای مجازی دکتر تیز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + سیزده =