چه اتفاقی با ایران می افتد؟ – VisualPolitik EN

تعداد لایک های ویدئو : 5949

تعداد دیسلایک های ویدئو : 569

تعداد مشاهده ویدئو : 217189

منتشر شده توسط کانال : VisualPolitik EN

مشاهده بصورت مستقیم (یوتیوب)

در صورتی که ویدیو مورد نظر با دیدئو پخش نشد شما میتوانید با استفاده از پخش کننده اصلی یوتیوب آن را مشاهده نمایید. (پلیر اصلی یوتیوب در سمت راست این متن قرار گرفته است.)

توضیحات

7 ژانویه ، 2020. اخبار فریبنده: حدود دو ده موشک بالستیک به تأسیسات ایالات متحده در عراق اصابت کرد. به طور خاص ، این پایگاه ها پایگاه های نظامی در غرب عراق بودند که صدها سرباز آمریکایی در آن مستقر شده اند.

این افزایش آخرین تنش میان ایران و آمریکا بود که در سوم ژانویه فوران کرده بود. در آن روز ، ارتش آمریكا یك حمله مرگبار علیه كاروانی كه در حال خروج از فرودگاه بغداد بود ، آغاز كرد.

سفر در آن کاروان دو شخصیت برجسته ژئوپلیتیک خاورمیانه بود. نفر اول قاسم سلیمانی ، فرمانده نیروی قدس ، یک گروه عملیات ویژه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.

وی یکی از مهمترین رهبران الهیات ایران بود. در كنار او ابی مهدی المحندیس ، رئیس كاتابیب حزب الله یا تیپ های حزب الله ، یك شبه نظامی عراقی كه در سال 2003 به منظور نبرد با سربازان آمریكایی مستقر در كشور تأسیس شد ، قرار داشت.

به گفته پنتاگون ، این اعتصاب مرگبار طبق دستوراتی كه خود دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا داده است انجام شده است.

حال سوال این است … قاسم سلیمانی کی بود؟ ضرر او برای سیاست خاورمیانه چیست؟ چرا ترامپ تصمیم گرفت زندگی خود را تمام کند؟ چرا و چگونه ایران نسبت به این موضوع واکنش نشان می دهد؟ و مهمترین سؤال از همه … چه اتفاقی می افتد؟

آیا ما شاهد جنگ بین ایالات متحده و ایران هستیم؟ بیا یک نگاهی بیندازیم.

در پاترون از ما حمایت کنید!
https://www.patreon.com/VisualPolitik

و فراموش نکنید که برای بازدید از پادکست دوست ما ، رسانه تجدید نظر:
https://www.reconsidermedia.com/

  • تمامی حقوق این ویدئو متعلق به وبسایت یوتیوب و کاربر VisualPolitik EN میباشد و دکتر تیز هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای آن نخواهد داشت.
  • در صورتی که ویدئو شما توسط پلیر دیدئو پخش نشد، میتوانید از پلیر اصلی یوتیوب (قابل استفاده برای کاربران خارجی) استفاده کنید.

امتیاز ویدئو (از پنج نمره) : 4.56
تاریخ انتشار ویدئو : 2020-01-19 19:03:32
کلمات کلیدی مرتبط با این ویدئو :
جنگ عربستان و یمن

منتشر شده توسط رسانه تصویری دکتر تیز

منبع یوتیوب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − چهار =