غنی سازی اورانیوم با غلظت بیش از بیست درصد در ایران

تعداد لایک های ویدئو : 8

تعداد دیسلایک های ویدئو : 7

تعداد مشاهده ویدئو : 3394

منتشر شده توسط کانال : manototv

مشاهده بصورت مستقیم (یوتیوب)

در صورتی که ویدیو مورد نظر با دیدئو پخش نشد شما میتوانید با استفاده از پخش کننده اصلی یوتیوب آن را مشاهده نمایید. (پلیر اصلی یوتیوب در سمت راست این متن قرار گرفته است.)

توضیحات

www.manoto1.com
آژانس بین المللی انرژی اتمی دیروز جمعه با انتشار گزارشی اعلام کرد که آثار اورانیوم غنی شده با غلظت بیش از بیست درصد را در محیط تأسیسات فردو واقع در اطراف شهر قم به دست آورده است.

آزمایشات صورت گرفته بر نمونه های محیط تأسیسات فردو در فوریه گذشته نشان می دهند که در این تأسیسات غنی سازی اورانیوم با غلظت بیست و هفت درصد صورت گرفته، در حالی که ایران مدعی است که تاکنون غنی سازی اورانیوم را با غلظت حدود بیست درصد انجام داده است.

غنی سازی اورانیوم با غلظت بیست درصد در کانون مجادلات تهران و قدرت های جهانی است که ایران را برغم تکذیب های مکرر این کشور متهم می کنند که قصد تولید سلاح اتمی را دارد.

پیش از این گفته می شد که غنی سازی اورانیوم با غلظت بیست درصد ایران را به آستانۀ غنی سازی اورانیوم با غلظت 90 درصد نزدیک می کند که برای تولید سلاح اتمی ضروری است.

آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنین خواستار بازرسی از تأسیسات پارچین در جنوب شرق تهران شده که در بعضی از ساختمان هایش فعالیت های مهم و غیر رایجی صورت گرفته است.

آژانس بین المللی انرژی اتمی ایران را متهم کرده که در این تأسیسات اقدام به آزمایش انفجارهایی کرده که می توانند برای استفاده از سلاح های اتمی نیز کاربرد داشته باشند. دولت ایران تاکنون با بازرسی از تأسیسات پارچین موافقت نکرده است.

تصاویر ماهواره ای نشان می دهند که ایران احتمالاً سرگرم پاکسازی ساختمان های این تأسیسات است. آژانس بین المللی انرژی اتمی از ایران خواسته است که هر چه سریعتر همکاری هایش را با این نهاد برای بازرسی از تأسیسات اتمی این کشور آغاز کند.

آژانس بین المللی انرژی اتمی تصریح کرده است که در غیر این صورت قادر نیست ماهیت صلح آمیز برنامۀ اتمی ایران را تأئید کند.

یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در بازگشت از سفر اخیرش از تهران اعلام کرد که مقامات ایران وعده داده اند که به زودی توافقنامه ای را با آژانس بین المللی انرژی اتمی به منظور گسترش همکاری های خود با این نهاد به امضا برسانند.
Manoto1
Hotbird
Frequency: 11317
Vertical
Symbole Rate: 27500
——————-
Eutelsat W3A
Frequency: 10721
Horizontal
Symbole Rate: 22000
——————-
Arabsat (Badr4)
Transponder: 21
Frequency: 12111
Symbol Rate: 27500
Polarisation: Horizontal

  • تمامی حقوق این ویدئو متعلق به وبسایت یوتیوب و کاربر manototv میباشد و دکتر تیز هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای آن نخواهد داشت.
  • در صورتی که ویدئو شما توسط پلیر دیدئو پخش نشد، میتوانید از پلیر اصلی یوتیوب (قابل استفاده برای کاربران خارجی) استفاده کنید.

امتیاز ویدئو (از پنج نمره) : 2.67
تاریخ انتشار ویدئو : 2012-05-26 17:11:00
کلمات کلیدی مرتبط با این ویدئو :
سلاح سری ایران

منتشر شده توسط رسانه تصویری دکتر تیز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 12 =