TRUMP SENDS MESSAGE با آزمایش سلاح های لیزری نیروی دریایی ایالات متحده به ایران

تعداد لایک های ویدئو : 1562

تعداد دیسلایک های ویدئو : 433

تعداد مشاهده ویدئو : 556111

منتشر شده توسط کانال : ArmedForcesUpdate

مشاهده بصورت مستقیم (یوتیوب)

در صورتی که ویدیو مورد نظر با دیدئو پخش نشد شما میتوانید با استفاده از پخش کننده اصلی یوتیوب آن را مشاهده نمایید. (پلیر اصلی یوتیوب در سمت راست این متن قرار گرفته است.)

توضیحات

نیروی دریایی ایالات متحده این سیستم جدید سلاح لیزری را برای مقابله با قایق های حمله سریع که توسط ارتش ایران استفاده می شود ، آزمایش و عملیاتی کرد. این یکی دیگر از اقدامات دولت اوباما برای افزایش فشار بر ایران بر سر برنامه هسته ای این کشور است.

سیستم لیزر سلاح یا LaWS یک سلاح با انرژی مستقیم است که توسط نیروی دریایی ایالات متحده ساخته شده است. این سلاح برای آزمایش میدانی در سال 2014 روی USS Ponce نصب شده بود. (1) (2) (3) در دسامبر سال 2014 نیروی دریایی ایالات متحده گزارش داد که سیستم LaWS کاملاً کار می کند ، و فرمانده یو اس اس پونس مجاز به استفاده از سیستم به عنوان یک سلاح دفاعی. (4)

هدف (ویرایش)
استفاده درنظر گرفته شده از LaWS دفاع از کشتی در برابر هواپیماهای بدون سرنشین یا مهاجمان کوچک قایق (چه خودکشی باشد یا نه). LaWS در حال حاضر برای درگیری موشک های دریافتی ، هواپیماهای بزرگ ، کشتی ها یا اشیاء غرق شده طراحی نشده است. LaWS از یک پرتوی مادون قرمز در حالت جامد استفاده می کند که می تواند برای از بین بردن هدف یا خروجی پایین ، به هشدار یا فلج کردن سنسورهای یک هدف ، برای خروجی بالا تنظیم شود. از جمله مزایای این دستگاه در مقابل سلاح های پرتابه ، کم هزینه در هر شلیک است ، زیرا هر شلیک اسلحه تنها به حداقل هزینه تولید پالس پرانرژی نیاز دارد. در مقابل ، مقادیر متضاد سلاح های پرتابه باید طراحی ، تولید ، استفاده ، حمل و نقل و نگهداری شود و فضای ذخیره سازی را اشغال کند.

استقرار (ویرایش)
LaWS اواخر آگوست 2014 در پونس به همراه ناوگان 5 آمریكایی به خلیج فارس اعزام شد. استقرار به منظور آزمایش امکان سنجی سلاح لیزری در یک محیط دریایی در برابر گرما ، رطوبت ، گرد و غبار و آب نمک و برای دیدن میزان مصرف انرژی است. این سیستم دارای قدرت مقیاس پذیر است تا بتواند یک تیر غیرقانونی را خاموش کند تا یک کشتی مظنون را خیره کند و تیرهای قوی تر را به آتش بکشد تا از نظر جسمی یک هدف را نابود کند. دامنه طبقه بندی شده است اگرچه ایران همسایه تهدید کرده است که با استفاده از قایق های کوچک قایق که LaWS قادر به مقابله با آن است ، تنگه هرمز را از خارج از خلیج فارس مسدود کند ، اما به گونه ای طراحی و مستقر نشده است که بطور ویژه علیه هر کشور خاص مورد استفاده قرار گیرد. (10)

در هنگام استقرار ، LaWS یک دارایی عملیاتی محسوب می شود ، بنابراین فرمانده کشتی اجازه استفاده از آن را برای دفاع از خود دارد. طبق اهداف کنوانسیون برخی از سلاح های متعارف ، انسانها هدف سلاح نیستند ، اما اهداف شامل پهپادها ، بالگردها و هواپیماهای گشت سریع است. قوانین نامزدی (ROE) برای استفاده از آن تدوین شده است ، اما جزئیات منتشر نشده است. نیروی دریایی ویدئویی از LaWS درباره استقرار غیرفعال کردن پهپاد ScanEagle ، انفجار یک نارنجک انداز موشک (RPG) و سوختن موتور یک قایق بادی سفت و سخت (RHIB) منتشر کرده است. مرکب از اجزای تجاری لیزر تجاری و نرم افزار Navy اختصاصی ، توسط "skid" از طریق یک دیزل ژنراتور جدا از سیستم های الکتریکی کشتی ساخته و خنک می شود و راندمان بیشتری نسبت به توان تأمین شده 35٪ می دهد. اپتیک قدرتمند آن که بر فراز پونس روی سطح پل نصب شده است ، به عنوان ابزاری برای نظارت نیز مفید است که می تواند اشیاء را در "محدوده تاکتیکی قابل توجهی" تشخیص دهد. LaWS به مدت یک سال مستقر خواهد شد و استقرار در کشتی های دیگر مورد بررسی قرار می گیرد. (11)

مشتقات (ویرایش)
دفتر تحقیقات نیروی دریایی (ONR) در حال تولید سلاح لیزری شبیه به LaWS برای استفاده در وسایل نقلیه زمینی برای تفنگداران دریایی ایالات متحده به عنوان بخشی از انرژی مستقر در دفاع هوایی زمینی مستقر در زمین (G-BAD DE OTM) است. برنامه سیستم زمینی همانند LaWS دریایی ، روشی کارآمد برای محافظت در برابر پهپادها و موشکهای مافوق صوت است. ONR در حال تطبیق سیستم برای نصب بر روی Humvee یا Joint Light Tactical Vehicle است. آزمایشات در اواخر سال 2014 با 10 کیلو وات نیرو انجام می شود و تا سال 2016 به 30 کیلو وات افزایش می یابد. (12) در 13 آگوست 2014 ، Raytheon به 11 میلیون دلار قرارداد برای تطبیق سیستم تسلیحات لیزری تاکتیکی با یک لیزر مبتنی بر وسیله نقلیه اهدا شد. دستگاه اجزای آزمایش شده برای نشان دادن عملکردهای کنترل و آتش سوزی سیستم ، با رادار آرایه فشرده فشرده ، اهداف هوایی را ردیابی و ردیابی می کنند. این شرکت لیزر با حداقل توان خروجی 25 کیلو وات را با استفاده از فناوری موجبر مسیری (PWG) تحویل می دهد ، که در مورد اندازه و شکل یک خط کش 12 اینچی است ، که می تواند در عین کوچک بودن ، قدرت کافی برای درگیری موثر هواپیماهای کوچک تولید کند. سبک ، و به اندازه کافی ناهموار برای استفاده در سیستم عامل های تلفن همراه.
آزمایشات رهگیری ، تشخیص و ردیابی شلیک ، ارزیابی خسارات ناشی از جنگ و تأثیرات آن بر روی خودروی آزمایشی را ارزیابی می کنند. (13) برخلاف برنامه لیزر فناوری لیزر با انرژی بالا ارتش ایالات متحده (HEL-TD) برای تهیه لیزر مجهز به کامیون برای C- وظایف RAM در حالی که ثابت است ، G-BAD به دنبال یک لیزر با برد کوتاه است که می تواند هنگام حرکت و مانور با نیروهای وظیفه زمینی هوایی دریایی آتش بگیرد. نیروی دریایی به یک لیزر نیاز دارد که به مدت دو دقیقه با قدرت کامل شلیک کند و به دنبال آن شارژ 20 دقیقه ای به 80 درصد ظرفیت کل می رسد. وزن آن 2500 پوند (1100 کیلوگرم) متشکل از یک رادار نظارت بر حجم ، فرمان و کنترل (C2) و سلاح لیزری پر انرژی است.

  • تمامی حقوق این ویدئو متعلق به وبسایت یوتیوب و کاربر ArmedForcesUpdate میباشد و دکتر تیز هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای آن نخواهد داشت.
  • در صورتی که ویدئو شما توسط پلیر دیدئو پخش نشد، میتوانید از پلیر اصلی یوتیوب (قابل استفاده برای کاربران خارجی) استفاده کنید.

امتیاز ویدئو (از پنج نمره) : 3.91
تاریخ انتشار ویدئو : 2014-12-13 00:40:24
کلمات کلیدی مرتبط با این ویدئو :
سلاح لیزری ایران

منتشر شده توسط رسانه تصویری دکتر تیز

منبع یوتیوب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 4 =